Novodvorská 434

Praha 4 (u pošty)

Provozní doba

Po - Pá 8.00 - 19.00

Kontakty

Novodvorská 434
142 00 Praha 4
tel.: 241 491 875
email: leknov@seznam.cz

Provozovatel

MATAMI s.r.o.
IČO: 27062350
DIČ: CZ27062350

Vedoucí lékárník

RNDr. Tatiana Mikušová

Osobní údaje

Prohlášení o ochraně vašich osobních údajů si můžete přečíst zde.

Mobilní aplikace

qrkod apatyka

 

 

 

DESATERO PRO PACIENTA

e recept

1 eRecept jsou pouze data uložená v centrálním úložišti. K přístupu do úložiště potřebujete  Vy i lékárník tzv. identifikátor (12místný kód složený z písmen a číslic).

2 Nejvhodnější formou identifikátoru je papírová průvodka. Vidíte na ní údaje jako na papírovém receptu a zkrátí dobu výdeje léku oproti jiným formám - SMS nebo e-mailu.Využívejte svého práva a žádejte od svého lékaře papírovou průvodku.

3 Výdej léků bude trvat déle než doposud, čas se prodlouží o komunikaci lékárníka s centrálním úložištěm.

4 Pokud jsou údaje na průvodce a na eReceptu jiné, platí vždy ty na eReceptu.

5 Lékárník oproti papírovému receptu nemůže opravovat chyby v eReceptu. To smí jedině předepisující lékař.

6 eRecept si můžete vybrat v jakékoli lékárně. Nikdo Vás NESMÍ poslat do konkrétní lékárny. Na průvodce, v e-mailu ani v SMS zprávě nesmí být uvedena žádná reklama, ani na slevu, ani na lékárnu.

7 eRecept platí stejně dlouho jako listinný recept - standardně 14 dní, z pohotovosti 1 den, na antibiotika 5 dní, opakovací 6 měsíců. Platnost eReceptu může lékař prodloužit až na jeden rok.

8 Když budete mít předepsaný tzv. recept s modrým pruhem, nebo pokud za Vámi přijde lékař na návštěvu, lék si budete vyzvedávat v jiné zemi EU, či z technických důvodů lékař nebude moci vystavit eRecept, dostanete i po 1. 1. 2018 listinný recept.

9 Pokud spojení lékárny s centrálním úložištěm nebude fungovat, může se lékárník pokusit o náhradní spojení. Nelze však zaručit, že lékárník bude moci při výpadku léky vydat.

10 Tzv. lékový záznam, díky kterému by lékař a lékárník mohli s Vaším souhlasem zhodnotit rizika interakcí nebo duplicitně předepsaných léků, nebude od 1. 1. 2018 k dispozici.

© Všechna práva vyhrazena MATAMI s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím