Novodvorská 434

Praha 4 (u pošty)

OTEVÍRACÍ DOBA

          PO - PÁ

      8.00 - 16.00 hod.

Kontakty

Novodvorská 434
142 00 Praha 4

tel.: 241 491 875

tel.: 737 354 257


email: leknov@seznam.cz

Provozovatel

Sanovia, a.s.
IČO: 28570481

DIČ: CZ28570481

Vedoucí lékárník

Mgr. Katarína Koulová

Osobní údaje

Prohlášení o ochraně vašich osobních údajů si můžete přečíst zde.

Skautská pomoc lékárnám po celé ČR

12. 11. 2020

ČLnK připravila pro podzimní vlnu epidemie covid-19 princip donáškové služby lékárníků, určené zejména pro pacienty, kteří si nemohou osobně dojít do lékárny vyzvednout své léky. Vzhledem k vytíženosti některých lékárníků přivítala nabídku skautů na zajištění vyzvednutí léků a řádné předání potřebných informací lékárníka pacientům, kteří si je nemohou například z důvodu karanténních opatření nebo osamělosti zajistit jiným způsobem. Na základě jednání prezidenta ČLnK Aleše Krebse s vedením organizace Junák – český skaut bude od čtvrtka 12. 11. spuštěna nová služba Skautská pomoc lékárnám, včetně webového portálu pro pacienty, lékárníky i lékaře.

Během nouzového stavu, kdy je mnoho lidí v karanténě, se mohou pacienti na lékárníky obracet s žádostí o osobní dodání léků na předpis. Jde o stav zcela výjimečný, který legislativně není ošetřen.

Jak funguje pomoc skautů?
Pokud se na lékárníka obrátí pacienti, kteří se ocitli v karanténě nebo se doma léčí s koronavirem s dotazy, zda jim léky lékárník doveze
nebo jak si léky obstarat jinak, lze jim sdělit telefonní číslo    608 737 587. Na toto číslo se mohou pacienti v případě potřeby obrátit a využít vyzvednutí léků a zajištění předání potřebných informací skautskými dobrovolníky.

Vyzvednutí léků zajišťují pacientům dospělí členové organizace Junák - český skaut, kteří mají potřebné instrukce k tomu, aby došlo k předání léků včetně nezbytných informací od lékárníka. Provoz telefonní linky obstarává tým proškolených dobrovolníků.

Webové stránky naleznete zde: www.skautskapomoclekarnam.cz
Služba je zcela zdarma.

                           VIZUÁL

© Všechna práva vyhrazena SANOVIA, a.s.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím